Gold Medalists
Undefeated in ALL Bouts

 

Silver Medalists
One Bout Lost

Josh Brown (N. Houston Lone Stars) 105  Wally Maziarz (Lockport) 105
Pete Ayzallaneda (Beekmantown) 105  Austin Davis (North Houston All Stars) 105
Shaun Bohn (Interstate 81) 105 Joe Bonaldi (Spartan WC) 105
Ben Oliveri: (Team Titan White) 105 Cam Kelly (Apex Black) 105
Matt Witkowski (Beekmantown) 114 Tyler Sirota (Phoenix) 105
Justin Morse (Big Spring) 114 Aaron Brown (Ogdensburg) 105
Guilfoyle (Steuben County) 114 Matt Peters (East Aurora) 105
Bob Burg (Holley) 114 Alex Petroff (South Jefferson) 114
Jacob Shortt (Mount Anthony) 114 Zach Ellis (Apex Gold) 114
Casey LaNave (Harpursville) 114 Tim Marlow (Palmyra-Macedon) 114
Chris Nguyen (North Houston Lonestars) 121 Gabe Jewett (I-81) 114
Dylan Dabolt (Attica) 121 Dave Leberth Wayne (Blue) 114
Carl Anderson (Wadsworth WC) 121 Clint Schaefer (East Aurora) 114
Craig Scott (Apex Gold) 121 Sean Hanson (South Jefferson) 121
Ken Kampnich (Lewis County) 121 Greg Shove (Wayne County East WC) 121
Owen Scott (Fingerlakes) 121 Jose Cirillo (Wicked West WC) 121
Jon Coutomas (Wadsworth WC) 127 Mark Hartenstine (Apex Black) 121
Shawn Brown (Gouverneur) 127 Sean Walton (Palmyra-Macedon) 121
Matt Metzler (East Aurora) 127 Sean Mooney (Mt. Anthony) 121
Anthony DeFranco (South Jefferson) 132 Scott Rider (Nazareth) 121
Jake Husted (Fairport) 132 Dave Dotter (Nazareth) 121
Luke Bohn (Interstate 81) 132 Joe Beach (South Jefferson) 127
Paul Stauder (Newark Valley) 132 Luke Etter (Big Spring) 127
Mark Lewandowski (East Aurora) 132 Nick Argento (Spartan WC) 127
Kevin Smith (Interstate 81) 137 Ryan Blauvelt (Phoenix) 127
Ken Ryan (Holley) 137 Mike Roselli (Wayne Gold) 127
Nick Stella (East Aurora) 137 Scott Legacy (Mt. Anthony) 127
 Zach Anderson (The L.A.W.) 137 Matt Hasbrouck (Fingerlakes) 127
Victor Cornado (Harpursville) 137 Ed Galvin (Old North League) 127
Nick Murray (Bound Brook) 142 Devin Widrick (Lewis County) 127
Torsten Gillespe (Team Titan White) 142 Brian Kampnich (Lewis County) 127
Doug Miller (Fulton) 142 Troy Cunnngham (Ogdensburg) 132
Steve Erickson (Fingerlakes) 142 Max Conti (Wicked West WC) 132
Justin Lister (South Jefferson) 147 Alex Ekstrom (Palmyra-Macedon) 132
Josh Tornabene (Ogdensburg) 147 Josh Veltre (Spartan WC) 132
Bob Bradshaw (Team Titan Red) 147 Lee Arcadi (Fulton) 132
Derek Brennon (Lewis County) 147 Steve Singley (Wayne Gold) 132
Mallie Shuster (Big Spring) 147 Ethan Olin (Mt. Anthony) 132
John Martin Cannon (Team Storm) 154 Weir (Lockport) 132
Matt Cinelli (Lockport) 154 Wallace (Suburban Council) 137
Adam Roberts (Beekmantown) 154 Sam Damthongmiavanh (Attica) 137
Pat Carter (Attica) 154 Bobby Ward (Nazareth) 137
Matt Bogardus (Fulton) 154 Derek Weed (Titan Blue) 142
Mike Kampnich (Lewis County) 154 Josh Mayville (Wayne County East WC) 142
Joe Pellegrine (Wicked West W.C.) 154 Sean Sanders (North Houston All Stars) 142
Ron Tetrault (Wadsworth WC) 154 Cory Mahoney (Titan Red) 142
Pat Moore (Harpursville) 154 Ryan Donovan (Wadsworth WC) 142
J. Fortner (North Houston Lonestars) 162 Dillon Shue (Fulton) 142
Dan McGillravy (Wayne Gold) 162 Zach Lange (East Aurora) 142
Angelo Malvesuto (East Aurora) 162 Joe Widrick (Lewis County) 142
Tim Darling (Nazareth) 162 Mike Greck (Nazareth) 142
Todd Terpstra (Harpursville) 173 Dan Liss (Bound Brook) 147
Alex Pirozhkov (Franklin City W.C.) 173 Vin Renault (Wadsworth WC) 147
Alex Litto (Team Titan White) 173 Cody Williams (Palmyra-Macedon) 147
Jeff Brodeur (Mount Anthony) 173 Chris Marvin (Wayne Gold) 147
Thad Frick (Nazareth) 173 Jeff Goff (Fingerlakes) 147
Erik Schuth (Team Storm) 191 Bob Malvesuto (East Aurora) 147
Andrew Campolattaho (Bound Brook) 191 Adam Onderdonk (Fairport) 147
Mathew Hodge (Team Titan White) 191 Andrew Ritchie (Nazareth) 147
Ryan Macomber (Team Titan Red) 191 Jimmy Neil (Old North League) 147
Key McPherson (Holley) 191 Dave Petrone (Titan Blue) 154
Christian Boyle (Team Storm) 191 Skyler Miller (Titan Red) 154
David Crowell (Nazareth) 191 Mike Becker (Mt. Anthony) 154
Jake Bellinger (Ogdensburg) 217 Dave Perrigo (Gouverneur) 154
Kurt Freischlng (Wayne Gold) 217 Adam Counterman (Nazareth) 154
Jed Mason (Old North League) 217 Matt Hartle (Gouverneur) 154
Aaron Miller (North Houston Lonestars) 217 Justin Cohen (Nazareth) 154
Eskander/LaMagra (Team Titan White) 217 Cam Mills (Fulton) 162
 
Ron Majerus (Interstate 81) 162
Josh Nephew (Beekmantown) 162
Matt DeMichael (Interstate 81) 162
Zack Bates (Franklin County) 162
Nick Colace (Wadsworth WC) 173
Brendan Dwyer (Apex Gold) 173
Eric Gallert (Brockport) 173
Kevin Connelly (Wayne Gold) 173
Tyler Flath (Lewis County) 173
Paul Glover (Apex Gold) 191
Phillip Thomas (North Houston All Stars) 191
Tony Viselli (Steuben County) 191
Doug Balanas (Wadsworth WC) 191
Joe Paz (Wayne Gold) 191
Aaron Barber (Old North League) 191
Matt Hendrickson (The L.A.W.) 191
Jacob Ferguson (Lewis County) 191
Chris Regent (East Aurora) 191
 James Chaplin (Interstate 81) 217
Logan Rock (Franklin County) 217
Pringle (Steuben County) 217
Jon LeCasse (Spartan WC) 217
Alex Glenn (Wadsworth WC) 217
Matt Mahon (Apex Black) 217
Alex Hayes (Phoenix) 217